Otázky a odpovědi

Je ježdění na kole po městě bezpečné?

Ano, ale za podmínek, že se cyklista snaží dodržovat pravidla silničního provozu, své úmysly na změnu směru jízdy dává najevo ostatním řidičům dostatečně včas a hlavně myslí i za ostatní řidiče a dává pozor, zda ho hlavně řidiči motorových vozidel na vozovce vidí.

—————

Opravdu mi kolo na ulici neukradnou?

Kromě jedné věci na světě není ve vaší budoucnosti jisté vůbec nic, ale pokud bude Vaše kolo dostatečně pro lupiče neatraktivní, bude chráněno těžko překonatelným bytelným zámkem a jako pasivní ochrana bude na kole informace o evidenci kola u státní či městské policie, je velká pravděpodobnost, že Vám kolo opravdu neukradnou.

—————

Je zdravé jezdit na kole v ostravském ovzduší (zvláště v zimě)?

Diskutabilní otázka. Na kole dýcháte úplně stejný vzduch jako při jízdě v autě či ve vozidle MHD (kde navíc můžete dýchat i choroboplodné zárody spolucestujících). Je však pravda, že při jízdě na kole profiltrujete plícemi více vzduchu s obsahem škodlivin než při sezení v autě nebo stání ve voze MHD. Na druhou stranu aktivní a v zimě na mráz více adaptované tělo cyklisty se lépe ubrání začínajícím nemocem. A navíc, městská cyklistika Vám přináší radost a odbourává stres, což je jako prevence vážných nemocí snad ještě lepší.  

—————


Kontakt

Josef Laža